Učencem 3. razredov je odprla vrata Višja strokovna šola za oblikovanje kamna in fotografije v Sežani. Ogledali in prijeli smo za orodje v kamnoseški delavnici. Diplomantka kamnoseštva Špela Šedivy nas je popeljal v svet kamna. Preizkusili smo kaj pomeni držati v rokah »bačardo« in z njo zamahniti po kamnu. Začetnico svojega imena smo poskusili vgravirati v kamen, ki smo ga ponosno odnesli s seboj. Pri profesorju Simonu Kastelicu so ugotavljali kako nastajajo figure. Ravnateljica g. Jasna Klančišar nas je popeljala skozi razstavo z naslovom »Portreti spoštovanja«. Preizkusili smo aplikacijo, ki te na fotografiji postara in bilo je veliko smeha. Po vrnitvi v šolo pa smo se trudili in potili, tako da smo šivali gobeline. Dan posvečen ročnim spretnostih je bil poln doživetij.