Učenci prvih razredov Osnovne šole Srečka Kosovela Sežana so komaj dočakali dan, ko so se v sodelovanju z sežanskim vrtcem za en dan zamenjali s predšolskimi otroki.

V četrtek, 16. 5. 2024, so vrtčevski otroci tako postali šolarji, prvošolci pa so se vrnili v vrtec in obujali spomine na predšolske dni.

Otroci iz vrtca so z veseljem pokazali, kaj vse že znajo in s petjem, risanjem ter reševanjem šolskih izzivov prepričali učiteljice, da so pripravljeni na vstop v šolo.

V vrtcu pa so prvošolce pričakale igralnice z ustvarjalnimi kotički in igračami. Z veseljem so jih spet uporabili in se brezskrbno poigrali. Med igro so jih prišle pozdraviti vzgojiteljice, ki so ugotovile, da so res že čisto pravi šolarji.

Učiteljici Ana Petelin in Nadja Vovk

Foto: Aktiv 1. razreda