Tradicija je že, da prvošolce Osnovne šole Srečka Kosovela Sežana trikrat letno obišče predstavnica Rdečega križa, gospa Marija Godnič, z maskoto – medvedom Srečkom.

Preko poučnih zgodbic je učencem približala pomen dela organizacije Rdečega križa. Skozi pogovor je učence najprej seznanila s humanitarno dejavnostjo te organizacije. Sledile so poučne in zanimive pravljice, ob katerih so spoznavali, kako lahko drug drugemu pomagamo ob naravnih in drugih nesrečah.

Na zadnjem srečanju je učencem pripovedovala pravljici Palček Anton ter Tomi in Maša. Iz pravljic so se naučili, kako dragoceno in pomembno je prijateljstvo.

Učenci so likovno ustvarjali na to temo. Učenci so likovno ustvarjali na to temo. Vsi njihovi izdelki so razstavljeni v Kosovelovi knjižnici do konca meseca maja.

Vabljeni na ogled.

Za aktiv 1. raz.: Breda Čuk in Helena Škabar Tučka