Učenci 3.a smo v sredo, 22. 11. 2023, odkorakali iz šole in vrata nam je odprla Višja strokovna šola za oblikovanje v Sežani. Pričakala nas je profesorica fotografije mag. Katarina Sadovski. Učenci so pozorno poslušali kaj nas ta dan čaka. Srečali smo se s posebno fotografsko tehniko ustvarjanja poimenovano »cianotipija«. Profesorica in njeni študentje so nam razložili postopek, potem pa smo skupaj zavihali rokave in sami se prepričajte kako dobri smo bili pri tem. Učenci so premazali papir s posebno tekočino. Sledilo je sušenje s fenom, seveda je pihal fen tudi vse naokoli. Nato smo na papir nanesli okraske in ga dali v posebno škatlo z lučko. Po 10 minutah nestrpnega čakanja in odštevanja, samo odnesli izdelke v temnico, kjer smo jih sprali v več kadičkah z vodo. Zopet je sledilo sušenje in veselje ob čudovitih novoletnih voščilnicah v modri in beli barvi. Če bi želeli tako voščilnico, se le oglasite na naši stojnici, na šolskem novoletnem sejmu.

Maša Sadovski