Na PŠ Lokev so petek, 17. november 2023, začeli z okusnim slovenskim zajtrkom. Pridružila sta se jim čebelarja g. Slavko Cerkvenik in g. Mirko Furlan, ki sta po zajtrku spregovorila o življenju in delu čebel. Učenci so jima zastavili veliko zanimivih vprašanj. Čebelarja sta s seboj prinesla pokazat panj, satje, vosek, opravo čebelarja in plakate.

Po malici se je šola spremenila v pravo pekarno. Učenci so z učiteljicama Mojco in Barbaro zamesili testo za kruh, ga pustili vzhajati in nestrpno čakali, da bodo iz testa sami oblikovali kruhke in različno pekovsko pecivo. S svojimi spretnimi prsti so oblikovali kitke, pogače, žemljice, hlebčke, polžke, preste, rogljičke in štručke. Med ponovnim vzhajanjem so v različnih skupinah pripravljali plakate o vrsti kruha, pisali recept za kruh, barvali pobarvanke in spoznavali različne pregovore o kruhu. Med kosilom je po šoli zadišalo po kruhu. Svoj kruhek so učenci zavitega v prtiček odnesli domov in ga pojedli s svojimi domačimi.