Projekt NMSB 23 (Nacionalni mesec skupnega branja) so na podružnici zaključili s pravljično urico, na katero so povabili Kim Brce. Kim je vzgojiteljica in avtorica pravljice Lanin notranji svet. Pravljica govori o deklici Lani, ki čuti ljubosumje, jezo, strah in žalost. Njena mama, ki Lano najbolj pozna, jo nauči vsa ta neprijetna čustva spremeniti v svoje prijatelje.

Dogodka se je udeležilo 16 (predšolskih in osnovnošolskih otrok) in 15 odraslih. Vzgojiteljica in avtorica knjige je najprej odraslim povedala, kako pogosto čustva potlačimo oz. nam niso dovoljena, da jih izrazimo. Staršem je predstavila metodo, kako je potrebno svoja čustva izraziti. Otroka naj se iskreno spodbuja  k izražanju čustva. Če je nekdo žalosten, naj se zjoče. Če je otrok jezen, naj to jezo da ven. Pri tem naj bodo starši iskreni. KIm Brce je metodo, ki jo lahko uporabijo tudi odrasli, podala na enostaven in zabaven način tudi v pravljici, kateri so z zanimanjem prisluhnili vsi udeleženci. Celotna metoda je podprta s strani znanega zdravnika in psihoterapevta dr. Antona Krajcarja. Avtorica pravi, da cilj je, da otroci zrastejo v samozavestne, čustveno uravnovešene, močne, zdrave, produktivne in odgovorne posameznike.