pred nami so jesenske počitnice, za katere upamo, da jih boste v tem posebnem času mirno in predvsem zdravo preživeli.

Kot je iz medijev znano, bomo v četrtek, 29.10.2020 prejeli informacijo, kako bo potekalo šolanje od ponedeljka, 2.11.2020 dalje. Želimo si, da se v ponedeljek, 2.11.2020 srečamo v šolskih klopeh.

V primeru, da se bo vlada odločila, da bo pouk potekal na daljavo, spremljajte prosimo od petka, 30. 10. 2020  obvestila v e asistentu, kjer boste o poteku pouka in navodilih jasno obveščeni.

Protokol o delu na daljavo bo takoj, ko bomo uradno obveščeni, objavljen tudi na spletni strani šole    https://www.os-sezana.si/

učiteljski kolektiv

OŠSK Sežana

zaradi poslabšanja epidemiološke situacije glede virusa covid-19 se, kot verjetno veste, ponovno uvaja od ponedeljka, 19.10.2020 DELO NA DALJAVO ZA UČENCE OD 6. DO 9. RAZREDA. Z ministrstva sporočajo, da ukrep velja začasno, od 19.10.2020 – 23.10.2020. Sledijo jesenske počitnice, ki trajajo do 1. novembra.

OKROŽNICA MIZŠ

Zavedamo se, da je situacija načeloma podobna pomladanskemu stanju epidemije oziroma še težja, saj bodo otroci sami doma s svojimi zadolžitvami, h katerim želimo, da odgovorno pristopijo.

Radi bi, da poenotimo ravnanja, da bo vsem nam v tej situaciji lažje, zato:

1. TAKOJ oz. ČIM PREJ – DANES oziroma JUTRI PREVERIT IN UREDITE

DOSTOPANJE DO E ASISTENTA – spletne učilnice/učenci in komunikacija/starši

EASISTENT BO ENOTNA KOMUNIKACIJSKA POT ZA VSE – (učitelje, učence, starše) ZA DELO –  POUK in VSO KOMUNIKACIJO ŠOLA- DOM – torej … vse se bo ‘dogajalo’ preko e asistenta, zato si uredite/preverite vse dostope zase, kot starše in tudi za otroke.

POMOČ – v kolikor imate težave pri dostopanju (gesla, kode, vstopi v učilnico, potreba po dodatnih pojasnilih…):

1. Kako, kot starš, pridobim svoje prijavne podatke?

2. Kako otrok (učenec) pridobi prijavne podatke za eAsistenta?

3. kontakt – easistent   – starsi@easistent.com

4. kontakt – računalničarja šole  Zoran Pejić –  zoran2007@gmail.com  David Jugovac –  jugovec@gmail.com

V kolikor ne razumete delovanja, se lahko z računalničarjem Zoranom Pejićem dogovorite, da se (posamično) dobite za podrobna navodila glede uporabe e asistenta , v prostorih e-šole (do 17.00 ure – Kosovelova 5 – bivši Gasilski dom)

5. kontaktirajte učitelja/ico razredničarko

6. kontakt šola 05 7311880 ali 041 735 437 (računalničar Zoran Pejić – do 17.00 ure)

Natančnejša navodila o izvajanju pouka na daljavo boste prejeli jutri, učenci so že danes z nekaterimi učitelji preverili delovanje spletnih učilnic in bodo tudi jutri še natančneje o poteku oziroma svojih nalogah v času dela na daljavo, obveščeni v šoli.

Vse dobro želimo, naj naše sodelovanje in delo steče s čim manj težav.