V ponedeljek, 28. 11. 2022, so se učenci 3. C in 3. D ter učenci 3. in 4. razreda iz Lokve odpeljali v šolo v naravi v Mursko Soboto. Po kosilu in namestitvi v sobah so začeli plavanje v Radencih. Vaditelji so preverili njihovo znanje plavanja in jih razdelili po skupinah. Po večerji so se odpravili na sprehod po Murski Soboti. Torkov dopoldne so učenci preživeli v bazenu, popoldan pa so nekateri obiskali muzej o Prekmurju, drugi pa so se preizkusili v peki prekmurskih dobrot. Naslednji dan se bosta skupini zamenjali.

Nekaj vtisov otrok o šoli v naravi:

• Na plavanju sem bil v najboljši skupini. Tam smo začeli plavati z vajami z desko. Učili smo se drsenja po vodi.
  • Prvi dan me je bolela glava. Pogrešal sem mamo. Preden sem šel spat, me je nehala boleti.
  • Prvi dan smo se zbrali pred kulturnim domom v Lokvi. Ustavili smo se na Trojanah in pojedli malico. Zvečer sem dobro spala. Drugi dan sem se zbudila zelo naspana.
  • Do Murske Sobote smo se peljali po avtocesti. Po kosilu smo odšli plavat v Terme Radenci. Imeli smo preizkus plavanja. Po večerji smo se malo igrali. Zaspali smo hitro. Imeli smo dober zajtrk.
  • Najbolj zabavno mi je bilo, ko smo gnetli testo za »perece«.
  • V muzeju mi je bilo zanimivo staro pohištvo v panonski hiši.